Prisitaikantis dizainas yra būtinas, nepraraskite klientų – pritaikykite interneto svetainę mobiliesiems telefonams

Prisitaikantis dizainas, responsive dizainas. Apsižvalgę aplink matome, kad bene kiekvienas žmogus iš savo rankų negali paleisti telefono. Vieni dėl darbo, reikalų, kiti – dėl pramogos, treti – kad galėtų bendrauti. Mobilieji telefonai atlieka daugybę funkcijų ir jas visas aktyviai išnaudoja mobiliųjų telefonų savininkai. Bandome taupyti savo laiką, atlikti daugiau darbų vienu metu. Trumpai tariant, ieškome būdų ir išeičių, kaip savęs neapsunkinti papildomomis problemomis.

Prie tokio vartotojų būdo turi prisitaikyti ir verslas. Rodos, žmonės vartoja daugiau ir dažniau, tačiau viskas keičiasi: jie nebeina į parduotuvę, nes neturi laiko, jie mieliau ieško norimos ar reikiamos prekės per mobilųjį telefoną pietaudami ar važiuodami troleibusu ir ją susiradę nueina nusipirkti arba iškart užsisako į namus. Taigi verslo įmonės negali nekreipti į tai dėmesio: kuriant interneto svetainę reikėtų nepamiršti pritaikyti ją mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams.

Nepaisant to, yra įmonių, kurių interneto svetainė yra nepritaikyta mobiliajam telefonui. Tačiau tokioms įmonėms kyla tiek pastebimų, tiek nematomų problemų. Pavyzdžiui, ieškant informacijos tokiuose puslapiuose per mobiliuosius prietaisus yra sudėtinga įskaityti tekstą. Galiams klientas turi išdidinti vaizdą, kad įskaitytų smulkiai parašytą tekstą. Dėl to, kad interneto puslapis netelpa išmaniojo telefono ekrane, klientas gali palikti jūsų interneto puslapį ir apsilankyti konkurentų parduotuvėje, kurios interneto puslapis yra pritaikytas mobiliajam telefonui. Juk visada siekiame paprastumo, aiškumo, o kai tam tikri dalykai mums kelia nepatogumų, tikrai nevarginame savęs sukeldami sau papildomų problemų, kurias turėtų išspręsti įmonės.

Vis daugiau žmonių ieško informacijos interneto svetainėse per mobiliuosius įrenginius

Pastebėta, kad vis daugiau žmonių naudoja išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius norėdami surasti informaciją internete arba norėdami apsipirkti internetinėje parduotuvėje. Statistika rodo, kad Lietuvoje žmonės naršo internete itin aktyviai. 2014 m. 44 proc. vartotojų naršė internete, tikrino žinutes Facebook’o paskyroje per savo išmanųjį telefoną. Įdomu tai, kad 2016 m. žmonių, naršančių telefonuose jau net 56 proc. Negalima nepastebėti, kad telefone naršančių žmonių sparčiai daugėja. Išmaniųjų telefonų naudotojų skaičius auga pasauliniu mastu. Tai aišku matant ir Lietuvos duomenis.

Ką prarandate, jei nepritaikote interneto svetainės mobiliesiems telefonams?

Visų pirma, prarandate potencialius klientus. Žmogus, suradęs jus per mobilųjį telefoną ir susidūręs su sunkumais naršant jūsų nepritaikytame mobiliesiems įrenginiams puslapyje, tikrai negrįš į jūsų interneto svetainę antrą kartą. Be to, galite prarasti ir esamus klientus. Jei jūsų ištikimas klientas vieną dieną nuspręs patikrinti, ar parduotuvėje turite jam naudotų ir žinomų prekių per mobilųjį įrenginį, jis susidurs su nemalonumais: norėjęs sutaupyti laiko praras jo daugiau, nes naršymas bus nepatogus. Nusivylęs klientas gali nebegrįžti. Ir, visų svarbiausia, jūsų įmonė praranda paprastai uždirbamą pelną. Šiais laikais prekę nusipirkti keliais mygtukų paspaudimais, todėl galimas ar esamas klientas, užsimanęs greitai apsipirkti, tikėtina, gali tai daryti ir mobiliuoju telefonu, kai atrandama laisva minutė.

Pažiūrėjus į statistikos duomenis matyti, kad prisitaikantis dizainas būtinas, nes nepritaikę savo interneto svetainės mobiliesiems telefonas prarandate daug galimų klientų. Be to, ir esamų gali sumažėti. Juk mobilieji telefonai šiandien yra itin svarbi dalis kiekvieno žmogaus gyvenime. Taigi interneto svetainės pritaikomumas tiesiogiai veikia pardavimus ir įmonės pelną. Be to, ateityje gali būti tik blogiau. Pelnas gali tik mažėti, nes Google nuolat keičia savo paieškos algoritmus.

Interneto svetainės reitingai Google paieškoje aukštesni, jei interneto svetainė pritaikyta mobiliesiems telefonams

Interneto svetainės matomumas Google paieškoje gali kristi iki 50 proc. ir daugiau, jei ji nėra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Tai signalas įmonėms, kurios nori būti randamos aukščiausiose pozicijose ir būti aplankomos dažniau. Kitu atveju konkurentai, kurių interneto puslapiai jau yra pritaikyti išmaniesiems telefonams ir kompiuterinėms planšetėms, bus randami pirmiau už Jus ir tai, savaime suprantama, atsilieps įmonės pardavimams.

Jei norite pritaikyti savo interneto svetainę mobiliesiems telefonams ar patikrinti, ar ji atitinka Google reikalavimus, galima lengvai pasitikrinti ir sužinoti internete. Nepraraskite esamų ir naujų klientų, pasiekite juos lengviau ir sukurkite malonesnį apsilankymą!

Mes galime Jums padėti: nemokamai pakonsultuosime ir atsakysime į visus klausimus dėl interneto puslapių ir internetinių parduotuvių pritaikymo išmaniesiems įrenginiams.

Namas iš blokelių | Internetinių svetainių kūrimas